Jihomoravský kraj

Jihomoravský kraj v roce 2022 podpořil obec Studnice v rámci dotačního projektu „Podpora jednotek sborů dobrovolných hasičů obcí Jihomoravského kraje pro rok 2022“ na akci „Pořízení věcných prostředků požární ochrany JPO Studnice“.

logo cez

Nadace ČEZ podpořila projekt obce Studnice na zakoupení traktoru s příslušenstvím na celoroční údržbu

Projekt

"Odpočinkové místo v obci Studnice"

byl realizování za přispění programu prostředků státního rozpočtu ČR z programu Ministerstva pro místní rozvoj

Projekt

"Stavební úpravy stanice ke zvýšení akceschopnosti JSDH obce Studnice"

Je spolufinancován Evropskou unií.

Cílem projektu je zvýšení odolnosti požární zbrojnice vůči účinkům mimořádných událostí a zrychlení výjezdu jednotky požární ochrany JSDH Studnice.

Předmětem projektu jsou stavební úpravy požární zbrojnice v obci Studnice. Cílem projektu je zvýšení odolnosti požární zbrojnice vůči účinkům mimořádných událostí a zrychlení výjezdu jednotky požární ochrany - JSDH Studnice. Výsledkem projektu je změna vnitřní dispozice budovy zbrojnice v 1.NP, kde dojde k rozšíření šatny a umístění schodiště do prostor stávající denní místnosti.

Projekt "Stavební úpravy stanice ke zvýšení akceschopnosti JSDH obce Studnice" je spolufinancován Evropskou unií - Evropským fondem pro regionální rozvoj a Ministerstvem pro místní rozvoj ČR v rámci Integrovaného operačního programu.

Jihomoravský kraj

V roce 2017 podpořil Jihomoravský kraj v rámci projektu „Podpora jednotek sborů dobrovolných hasičů obcí Jihomoravského kraje na období 2017 – 2020“ obec Studnice na akci „POŘÍZENÍ POŽÁRNÍHO PŘÍVĚSU A VĚCNÝCH PROSTŘEDKŮ POŽÁRNÍ OCHRANY PRO JPO OBCE STUDNICE“.

Užitečné odkazy

Náhodné fotografie

Kontakt

Obecní úřad Studnice
Studnice 66
PSČ 683 08 Studnice u Vyškova

tel.: 702 182 985

Kancelář:
ucetni.studnice@obec-studnice.cz
+420 702 182 985
+420 722 458 240

  • Obec Studnice
  • Obec Studnice
  • Obec Studnice
  • Obec Studnice

Významné události

Tornádo

Obcí Studnice na Vyškovsku se ve středu 19. dubna 2000 prohnalo tornádo, ve střední Evropě neobvyklý meteorologický úkaz. Mnohočetná svědectví občanů potvrzují, že škody větrem byly způsobeny skutečně tornádem, které vycházelo z bouřkového mraku. Protože se tornádo vyskytovalo na jižní straně bouřky v oblasti bez deště, byl jeho výskyt pozorovatelný i z větší vzdálenosti. Tornádo ve Studnicích, podobně jako naprostá většina těchto vírů, bylo levotočivé a svědkové odhadovali jeho průměr při zemi kolem 50 m.

Vytvořilo se asi v 17.15 SELČ a asi deset minut se jeho spodní část dotýkala země na poli jihovýchodně od Studnic. Poté se tornádo stočilo na obec, kde poškodilo 23 střech, vyvracelo stromy a přenášelo různé předměty. Po několikaminutovém působení v obci se tornádo rychle rozpadlo. Naštěstí nebyl nikdo zraněn. Byla způsobena škoda za 300.000,- Kč.

Tornáda, kterým se také někdy říká tromby, se na našem území vyskytují vzácně, nicméně téměř každý rok se objeví případy škod větrem, které ukazují dobné působení tohoto jevu. Tornádo ve Studnicích je však pozoruhodné tím, že množství i kvalita nezávislých svědectví vylučuje jakoukoli pochybnost.

660 let založení obce

V roce 2002 se konalo setkání rodáků a přátel obce Studnice při příležitosti 660 let od založení obce.

 
Kontaktujte nás